GOLFIK MKII Misiek

Awatar użytkownika
kyfy

VAGmalopolska Crew
Posty: 504
Rejestracja: 6 stycznia 2010, o 15:19

Sprawdzałeś je licznikiem geigera ? Wyglądały jakby były zdjęte z auta spod Fukushimy :lol: Efekt końcowy naprawdę super.
Corrado
Awatar użytkownika
P3ntium

VAGmalopolska Crew
Posty: 156
Rejestracja: 23 marca 2017, o 08:18
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów

Ty to zawsze musisz rozjebać system ludziom :D Wielki szacun za ogrom pracy jaki został włożony w reanimację tych felg. Wyglądają prze zajebiście :D :D
Awatar użytkownika
8_-Misiek-_8

Administrator
Posty: 1324
Rejestracja: 25 marca 2011, o 00:05
Auto: VW GOLF MKII 1986
Lokalizacja: Borzęta

Dzięki Pany za miłe słowo, fajnie że się podoba ;)
Drogi Jacku, RS - y to nie twoja ulubiona Mia Khalifa :lol:
Właśnie dostałem info ze kurier już do mnie jedzie więc wieczór będzie pracowity ;)
Awatar użytkownika
maro92

Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 listopada 2011, o 19:56
Auto: Golf MK3 1.8
Lokalizacja: Zakliczyn k.Myślenic

Czekam niecierpliwie jak siądą w samochodzie! Sztos :o
Stwierdzony Corradoholizm.
Awatar użytkownika
matash

Administrator
Posty: 2286
Rejestracja: 5 stycznia 2010, o 09:55
GaduGadu: 1575204
Lokalizacja: Kalwaria Z.

Tym brakiem centrowania mnie zaskoczyłes, ale w sumie twój vmax to i tak 50km/h
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!
Awatar użytkownika
8_-Misiek-_8

Administrator
Posty: 1324
Rejestracja: 25 marca 2011, o 00:05
Auto: VW GOLF MKII 1986
Lokalizacja: Borzęta

Matash no dokładnie :lol: No niestety nie dało się inaczej, ale po wielu konsultacjach postanowiłem że tak złożę. Ma być ok ;)
Awatar użytkownika
marcin

VAGmalopolska Crew
Posty: 614
Rejestracja: 7 stycznia 2010, o 16:00
Auto: corrado g60
GaduGadu: 5477947
Lokalizacja: Kraków
Podziękowania: 1

nie szkoda Ci będzie na nich jeździć? :D
"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze..."
Awatar użytkownika
8_-Misiek-_8

Administrator
Posty: 1324
Rejestracja: 25 marca 2011, o 00:05
Auto: VW GOLF MKII 1986
Lokalizacja: Borzęta

Jadziem dalej z tematem!

Czas przybliżyć temat zawiasu :) Ogólnie temat przejebany... Ale od początku ;)
Jeszcze do niedawna nie brałem pod uwagę możliwości żeby mój Golfik śmigał na powietrzu. Wychodziłem z założenia, że jak klasyka to klasyka, ma być nisko i twardo. No ale przyszedł czas refleksji, że szkoda trochę może budy jebać na sztywnym zawiasie, że fajnie byłoby jakoś normalnie spod domu wyjechać itd itd... Dodatkowo gadka szmatka z różnymi ludźmi przekonała mnie, że no chuj, trzeba zasmakować luksusu i zrobić ten zawias. Tym bardziej, że po rozmowie z Piterem wyszło, że montaż okuć na gwintowanym zawiasie jest w pełni odwracalny (myślałem, że nie...).
A więc do dzieła!

Z racji że mój AP Racing był prawie nowy postanowiłem na nim zbudować zestaw. Okucia zostały wykonane na zamówienie ze stali przez starszego pana, któremu już się chyba nie chce, przez co kilka razy trzeba było poprawiać to i owo. Poduchy to Rubeny 130, z przodu trzy bałwanki, z tyłu dwa. Zawory Festo, każde koło na osobnym zaworze dzięki czemu nie ma lipy w zakrętach ;) Do tego dwa kompresory Viair, podwójne manometry Viair, butla od Pitera i inne pierdoły. Najbardziej przejebane było uszczelnienie okuć na gwintach kolumn. AP w odróżnieniu od MTS czy TA ma grubo zwoisty gwint trapezowy... Próbowałem rożnych teflonów, nici teflonowych i innych chujów mujów, ale najlepszą opcją było uszczelnienie konopią i pastą do rur... Rozbierałem to gówno chyba z 20 razy zanim udało się uszczelnić na konopii :evil: Dzięki temu, że każde koło ma osobne zawory można było zrobić sterowanie każdym kołem z osobna, ale stwierdziłem, że pierdole, ośki wystarczą ;) Finalnie wszystko śmiga jak należy :D

Tak naprawdę montaż Aira sprawił, że postanowiłem zmienić koło. I tak już od dłuższego czasu wizja na golfa zmieniała mi się w głowie z "szeroko i nisko" na "wąsko, bardzo nisko i koła w nadkolach" :) Ogólnie uważam, że obecne wcielenie nie jest gorsze od poprzedniego. Nie mogę teraz powiedzieć, że jest lepsze bo jeszcze kilka szczegółów jakoś mi nie leży. Ale to norma u mnie, zawsze po metamorfozach jeszcze przez jakiś czas wchodziły poprawki. Chciałbym, żeby przód zszedł jeszcze z 10mm, ale obecnie już auto leży na ośkach i drążkach, a cięcie budy nie wchodzi w grę.. Coś trzeba wymyślić ;) A co dalej to się zobaczy :D

Foteczki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze kilka słów odnośnie wsparcia przy całej przemianie. Całe to dłubanie zimowe kosztowało wiele pracy i wysiłku, ale wszystko się udało dzięki wielu ziomkom z naszej ekipy. Najbardziej chciałbym podziękować Piterowi! To, że zawias pracuje jak należy to jego zasługa, bo sam bym se palcem do dupy nie trafił. Dosłownie na każdym kroku służył radą, doświadczeniem i szpejami! Dzięki Marcinowi i jego poleceniu udało się ogarnąć temat kół od Denviego :) Daniel odjebał ranty i śruby, co już wiadomo :) Ale liczy się także to, że mając podobną wizję do mojej praktycznie bez przerwy podsyłał pomysły, motywował i dopingował :D Adaptery mam dzięki Mad Maxowi i namiarom na odpowiedni warsztat w momencie, gdy inni producenci zlali temat... Dracula na szybkości ogarnął pierścienie dystansujące do rantów ;) Do tego doping innych jak Daniv, Matsh, P3ntium ;) Każdy z Ziomeczków sam wyszedł z inicjatywą wsparcia, co pokazuje jak zajebistą ekipę mamy! Jeszcze raz wszystkim DZIĘKUJĘ! :D
Awatar użytkownika
maro92

Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 listopada 2011, o 19:56
Auto: Golf MK3 1.8
Lokalizacja: Zakliczyn k.Myślenic

Nareszcie oczekiwany aktual! :D Na żywo jak i na zdjęciach wygląda apetycznie ;) najfajniejsze, że airide pomaga Ci z wjazdem i wyjazdem z posesji 8-)
Stwierdzony Corradoholizm.
Awatar użytkownika
matash

Administrator
Posty: 2286
Rejestracja: 5 stycznia 2010, o 09:55
GaduGadu: 1575204
Lokalizacja: Kalwaria Z.

musze to na zywo ocenic, cialbym ta bude zeby jeszcze cos usiadl, ale ja to jestem znany customizer druciarz :lol:
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!
ODPOWIEDZ