Teraz jest 28 marca 2024, o 16:52

GOLFIK MKII Misiek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 17 stycznia 2022, o 19:11

Dzięki chopy! Foty uniballi podeślę jak złożę na gotowo, narazie jest tak tylko połapane. Co do gleby to od sanek do ziemi jest ok 23mm. Wg mnie jest w sam raz, jakby jeszcze usiadł to moim zdaniem została by przekroczona granica smaku w spasie koła z budą ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 504
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 15:19

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez kyfy » 19 stycznia 2022, o 12:13

Jest dobrze !!!!!!!
Corrado

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 15 maja 2022, o 22:50

Aktual:

Trochę się przeciągnęło, ale nareszcie są! Nowe Fotele!!! :D Ale po kolei... Z moimi poprzednimi od początku był ten problem, że wyszły trochę za jasne. Z deka mnie to wkurwiało. Postanowiłem, że pójdą na sprzedaż. Jakoś we wrześniu w Katowicach kupiłem przednie fotele z GT i zwykłą kanapę. Pod koniec grudnia moje stare fotele poszły do nowego właściciela. Nowe miały być gotowe jakoś w lutym, ale temat się przeciągnął i pierwsze prace wystartowały dopiero w połowie kwietnia... Zaraz po rozbiórce stelaże zostały oczyszczone z punktów rdzy i pomalowane proszkowo na czarno, zostały dorobione nowe linki, a wszystkie sprężynki poszły w nowy ocynk. Pręty zagłówków wypolerowałem na lustro bo były zaśniedziałe. Ogólnie jestem zadowolony z efektu, choć nie ukrywam, że środki na próbkach wydawały się trochę ciemniejsze niż wyszły finalnie, ale ni ma źle ;) Jedynie zagłówki pójdą jeszcze do przeszycia na ciemny materiał (niedoprecyzowałem ustaleń z tapicerem i uszył jasne). Teraz tylko muszę dokupić pokrętła i zmienić boczne plastiki na ładniejsze. Tuba pozostała w kracie, ale to się ogarnie później.

Obrazek

Obrazek

Panel od Aira i obudowa zegarów również dostały nową tapicerkę - krata już do niczego nie pasowała.

Obrazek

Obrazek

Teraz buda. Zaraz na początku roku auto dostało porządną korektę lakieru - planowałem to już rok wcześniej, no ale chuj tam... Żałuję, że zwlekałem z tym tak długo, efekt jest zajebisty. Oczywiście nadal na lakierze jest masa szajsu, ale wieeeeele rzeczy udało się zlizać polerką. Niestety to już raczej ostatnia korekta tego lakieru, w kilku miejscach klar okazał się bardzo cienki i zaczęliśmy się przebijać do bazy... Na koniec wleciały boczne wąskie listwy czyli detal, którego tu bardzo brakowało. Daniel już dawno mi tłukł do głowy, że by spasowały, ale jakoś tak obojętnie podchodziłem do tematu. Trafiły się z dupy na jakiejś grupie na FB no to łyknąłem i są :D

Obrazek

Obrazek

Z technicznych rzeczy to wjechały nowe hamulce (regenerowane zaciski, tarcze, klocki, przewody i pompa), oraz nowe okucia do Aira od Mapeta. To pociągnęło zmianę przewodów i takie tam chuje muje... Ogólnie Air śmiga jak nigdy dotąd, unibale narazie też dają radę, ale jeszcze się im uważnie przyglądam ;) Poza tym standardowo obsługa - filtr, olej itd...

Obrazek

Obrazek

Na koniec pierdoły. Dzięki ziomkowi lusterka dostały nowe szkła. Przy okazji wszystkie śrubki poszły w złoty ocynk, wpadły też funkiel nówki uszczelki. Dodatkowo skrzynka na graty zmieniła właściciela, a na jej miejsce wpadła apteczka zaadaptowana na skrzynkę narzędziową. Mocowana w standardowym miejscu idealnie spełnia swoją rolę :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Narazie tyle. Niebawem muszę dorobić mocowanie windy i gaśnicy, tymczasem rozglądam się za imprezami, na które można by wpaść, ale to wyjdzie w praniu :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 2286
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 09:55
Lokalizacja: Kalwaria Z.
GaduGadu: 1575204

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez matash » 15 maja 2022, o 23:08

fotele musze obadać na żywo, cała reszta jak zwykle dopracowana do perfekcji
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 15 maja 2022, o 23:26

To jest fakt, że na foto wyglądają nie do końca najlepiej, ale w rzeczywistości jest sporo lepszy efekt. Na pewno jest lepiej niż było ;) Inna rzecz, jakbym dopadł ori brązowe w idealnym stanie, to te z miejsca lecą na olx :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 504
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 15:19

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez kyfy » 16 maja 2022, o 07:56

Urzekła mnie ta historia ;) Wszystkie zmiany na duży +. Duża inspiracja do tego, żę w końcu muszę pokazać moje postępy z parchem 8-)
Corrado

Avatar użytkownika
 
Posty: 614
Dołączył(a): 7 stycznia 2010, o 16:00
Lokalizacja: Kraków
Auto: corrado g60
GaduGadu: 5477947

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez marcin » 16 maja 2022, o 13:47

fajnie wyszło, dużo lepiej niż poprzednio aczkolwiek uważam, żę jeśli byłby recaro jako baza byłoby jeszcze lepiej
szacun za dążenie do perfekcji
szacun, że czekałeś lecz znająć Ciebie pewnie chodziłeś juz po ścianach z niecierpliwości :D
jakie kolejne plany?
"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze..."

Avatar użytkownika
 
Posty: 485
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 17:58
Lokalizacja: Kraków
Auto: Corrado, A4 B5

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez Sebastian » 16 maja 2022, o 17:38

Twoja dbalosc o najmniejsze szczegoly, lacznie z poukladaniem srubek i podkladek do zdjecia rozkłada mnie na łopatki :D
Co do wnetrza po zdjeciach tez mam lekko mieszane uczucia, trzeba na zywo, za to waskie listwy mega siadły :)
Keep It Clean!

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 11 czerwca 2012, o 23:52

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez Mad Max » 16 maja 2022, o 19:30

Przepięknie !!!

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 16 maja 2022, o 20:19

Dzięki chopy za dobre słowo i szczerość ;)

Marcin, znasz mnie na tyle dobrze, że wiesz że chodziłem po ścianach... :D Jakie plany? No najsłabszym elementem na ten czas jest komora. Niby coś tam jest ogarnięte, ale do jakiegoś sensownego poziomu daleeeeko, więc pewnie w tę stronę skieruję następne działania ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne projekty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości