Teraz jest 4 maja 2024, o 16:55

VW 1303 by MaciekVW

 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 stycznia 2010, o 11:04

VW 1303 by MaciekVW

Post przez MaciekVW » 9 stycznia 2010, o 00:48

Wystawiam ponownie bo Młody ciamajda skasował mi temat :)
Więc tak jeden z moich VW, Volkswagen 1303 z 1973 roku. Pojemność 1300 ccm3 moc 44KM. Z czasem uzupełnie temat fotkami z remontu który trwał 3,5roku.
Obecnie garbol wyglada tak:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Tak jak obiecałem dodaje reszte fotek.
Garbusek trafił do mnie w prezencie na 16 urodziny. Poprzedni właściciel zrobił z niego....drewutnie, tzn stał w garażu zasypany drzewem do pieca. O dziwo mimo kilkuletniego garażowania odpalił od kopa. Początkowo miał być minimalny remont tak żeby pobawić się Garbuskiem. Ogólnie stan blachy nie był najgorszy, lekko podgnity w najbardziej newralgicznych miejscach dla Garbusa, co zmusiło nas do odkręcenia karoserii od podłogi (oryginalnie buda jest skręcona z płytą podłogową na śrubach) Jak się okazało po odkręceniu śrub buda została jeszcze dodatkowo przyspawana wiec trzeba było bawić się w rozcinanie.
Pierwszy etap remontu wyglądał tak:
oddzielona karoseria i podłoga wymiana progów, kanałów grzewczych, wyspawanie reszty dziur, czyszczenie oraz konserwacja
Obrazek
Obrazek
Po tym zabiegu zaczął się etap ponownego skręcenia karoseri z podłogą oraz uszczelnienia. Garbusek został skręcony tak jak fabryka kazała bez spawania!
Następny etap to blacharka zewnętrzna, dopasowanie drzwi, klap, błotników. Wszystkie te elementy zostały wypiaskowane, błotniki dodatkowo ocynkowane.
Obrazek
Obrazek
Między czasie zostało zregenerowane zawieszenie, wymienione wszystkie gumy, łożyska, amortyzatory, drążki, przepuszone przewody hamulcowe, paliwowe, nowy układ hamowanie, generalnie wszystko :)
Po blacharce auto zostało wyczyszczone do gołej blachy. Trafił w ręce lakiernika który szczycił się tym że zajmuje się tylko remontami garbusów. Niestety po miesiącu stania u niego auto wyglądało tragicznie. Wystawił go na podwórko bez przykrycia, został zalany deszczem no i niestety zardzewiał. Wrócił do mnie i zaczeło się czyszczenie na nowo. W końcu znalazł się lakiernik i garbusek pojechał w dobre ręce. Cały etap malowania trwał łącznie 2,5 miesiąca.
Obrazek
Obrazek
Od początku było wiadomo że Garbol będzie czerwony, wiec nastał dzień w którym pojechaliśmy do sklepu po wybór odpowiedniego czerwonego. Tam rzucili mi na lade klika wzorników czerwonego i zaczeło się :) po 4 godzinach spędzonych w sklepie, po licznych próbkach nastąpił wybór...czerwony metalik +25%perły. Po wyborze lakieru okazało się że pod tą czerwień auto musi byc najpierw wymalowane na biało, aby nic nieprzebijało z pod lakieru. Dodatkowo dokupiona została biała baza i po paru dniach garbik wyglądał już tak:
Obrazek
Wyglądał super :) Po wyschnięciu nastał dzień w którym Garbol dostał nowy lakier:
Obrazek
Garbusek wrócił do domu i zaczął się kolejny etap, instalacja elektryczna. Jako że stara instalacja była w tragicznym stanie trzeba było ją odbudowac i tak po jakimś czasiem razem z tatą zrobiliśmy nową według fabrycznych schematów, wszystkie kable w takim kolorze jak oryginał. Po zrobieniu i rozporowadzeniu instalacji nastał etap złożenia i tapicerka. Między czasie było odnowienie elementów chromowanych, zakup uszczelek do szyb. Przez okres zimowy auto zostało uzbrojone, zrobiona nowa tapicerka tzn nowa podsufitka, boczki drzwi, fotele, wykładzina podłogowa, obszyta deska rozdzielcza, obszyte skórą daszki słoneczne, lusterko i inne elementy wewnątrz.
Obrazek
Na wiosne auto złożone brakowało kół i zdrowego motoru. Okazyjnie udało mi się kupić alu felgi przeznaczone tylko do garbusa, niestety w kiepskim stanie wiec trzeba było je odnowić. tydzień pracy i felgi były jak nowe.
Obrazek
Obrazek
Kupiony został też silnik, po odmalowaniu wszystkich blach, umyciu został założony do garbuska. 2 maja 2006 garbusek został odpalony na nowo. W lipcu 2006 zaliczył swój pierwszy zlot i tak się historia toczy do dnia dzisiejszego.
Dodam wiecej fotek z remontu jak przerzuce z drugiego kompa.
Ostatnio edytowano 11 stycznia 2010, o 11:09 przez MaciekVW, łącznie edytowano 3 razy
Każdy Volkswagen to tysiące idealnie dopasowanych, współpracujących ze sobą elementów.

Avatar użytkownika
 
Posty: 995
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:30
Lokalizacja: Sucha Beskidzka (okolice)
Auto: VW Corrado G60
GaduGadu: 10369155

Re: VW 1303 by MaciekVW

Post przez DanielG60 » 9 stycznia 2010, o 00:52

nice :) :D
Opel Corsa 1,0 :D lol
CS

 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 17:16
Lokalizacja: Kraków

Re: VW 1303 by MaciekVW

Post przez Eddie75 » 9 stycznia 2010, o 12:02

przepiękny, jakby inne felgi były, całkiem inaczej by się prezentował :) Ale i tak szacunek za WYKONANĄ PRACE :]

 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 stycznia 2010, o 11:04

Re: VW 1303 by MaciekVW

Post przez MaciekVW » 9 stycznia 2010, o 12:32

felgi są przeznaczone tylko i wyłącznie pod garbusa z rozstawem 4x130
Każdy Volkswagen to tysiące idealnie dopasowanych, współpracujących ze sobą elementów.

Avatar użytkownika
 
Posty: 540
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 21:43
Lokalizacja: WadoVWice
Auto: MK3 GT/
Jetta A1
GaduGadu: 775817

Re: VW 1303 by MaciekVW

Post przez MŁODY » 9 stycznia 2010, o 12:36

No tak przyznaje sie :oops:
Garbusek to profi robota widziałem go nieraz na żywo gratulacje za doprowadzenie go do takiego stanu...
Kleić , Taśmić , Trytytkować ...
Loża szyderców:D:D:D
SWAG GARAGE

Avatar użytkownika
 
Posty: 1502
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:54
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf mk2 GTI
GaduGadu: 6067193

Re: VW 1303 by MaciekVW

Post przez Jacek » 9 stycznia 2010, o 12:48

Ja musze nadrobic zaległości i przy najbliższej okazji dokładnie oglądnąc garbatego bo przyznaje się bez bicia że nigdy się mu dokładnie nie przyjrzałem :oops:

Maciek daj temat o korasie, chyba że już sprzedałeś :?:

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:26
Lokalizacja: Okolice Kęt, Bielska -> PisarzoVWice
Auto: Passat b5 1.9TDI

Re: VW 1303 by MaciekVW

Post przez Maciek » 9 stycznia 2010, o 12:53

Garbusek pikny, szacuneczek! :)
Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie

Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 01:12
Lokalizacja: Kraków

Re: VW 1303 by MaciekVW

Post przez szkodnik » 9 stycznia 2010, o 14:27

śliczniutki jest :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 2285
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 09:55
Lokalizacja: Kalwaria Z.
GaduGadu: 1575204

Re: VW 1303 by MaciekVW

Post przez matash » 9 stycznia 2010, o 20:48

piekny jest ale dawaj Pan opis i foto bo bedzie ban :D
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!

Avatar użytkownika
 
Posty: 995
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:30
Lokalizacja: Sucha Beskidzka (okolice)
Auto: VW Corrado G60
GaduGadu: 10369155

Re: VW 1303 by MaciekVW

Post przez DanielG60 » 9 stycznia 2010, o 20:57

no i jeszcze poprosimu o foty corraska, bo gdzieś czytałem, że masz :)
Opel Corsa 1,0 :D lol
CS

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości