Teraz jest 28 marca 2024, o 20:25

MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 22:23
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf MK2
GaduGadu: 7144565

MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Post przez Repo » 4 maja 2015, o 21:10

Siema cześć i czołem!
Temat zakładam jeszcze raz z prostej przyczyny, miał być projekt, później finanse mnie przycisnęły i byłem już na skraju myśli o sprzedaży Gofra, jednak na szczęście wszystko potoczyło się tak, że bolid został i robimy projekt :) a więc lecim...

Słowem wstępu trochę historii. Golf MK2 był moim pierwszym samochodem po zdaniu prawka, totalny golas 1.6 na gaźniku, żałuje jednak że go sprzedałem bo był w dużo lepszym stanie niż ten, także była fajna baza do modów, jednak... jakiś czas nie było mnie w Polsce, po powrocie dostałem od taty Forda Scorpio MK1 2.0 DOHC, pojeździłem trochę i zdecydowałem się na sprzedaż, podłużnice były zgnite. Zamieniłem się na Nissana Primerę P10, fajne, dosyć wygodne wozidełko, dwa lata temu obejrzałem film z Nysy, paru innych zlotów i moje serducho znowu zabiło w rytmie VW, stary sentyment wrócił, przeglądałem OLX i Alledrogo w poszukiwaniu Golfa który przyciągnie moją uwagę w międzyczasie wystawiając Nissana na sprzedaż. Moją uwagę zwrócił piękny CL, 1.8 w automacie, śliczny kolor, niski przebieg... wszystko fajnie, tyle że nie miałem funduszy, żeby go kupić, a jechać oglądać bez pieniędzy nie było warte czasu. Przed majem 2015 sprzedałem Nissana, pieniądze były, wachlarz modeli oferowanych przez różne portale aukcyjne szeroki, przyszła majówka i zaczęliśmy z tatą jeździć oglądać. A to podłogi nie miał, a to progów, a to płyn wywalało... ogólnie masakra. Jadąc w stronę Katowic i tracąc już nadzieje na to, że właśnie w ten dzień kupię wozidupę włączyłem aplikacje w telefonie, zacząłem przeglądać i... jest! Ten sam kolor co wtedy! Ten sam silnik co wtedy! Ten sam Golf co wtedy! Mówię "Padre! Jedziem tam!" Małe oględziny, wszystko gra, nic nie buczy ;) parę niedociągnięć blacharskich ale podłoga cała, mechanicznie był w porządku, sprzedawca twardo postawił cenę i nie dał nic utargować, no nic- kupiliśmy. I tak jeździ ze mną do dziś. Od tamtego czasu jarał mnie strasznie brąz w Golfie, pierwszym fantem był brązowy dywanik, a w tamtym roku byłem pierwszy raz w Nysie, kompletując ciągle graty i czekając na zastrzyk gotówki. Ten zlot uświadczył mnie w przekonaniu, że tego właśnie chcę, czyli projektu, który będzie cieszył moje oko.

Info:

    - Marka: VW
    - Model: Golf
    - Rok produkcji: 1991
    - Kolor: Perłowy szary [LA7U]
    - Pojemność: 1.8
    - Moc: 90KM
    - Silnik: RP
    - Wyposażenie:
    » Skrzynia automatyczna
    » ABS
    » Szyber
    » Wspomaganie

Plany:
    - Ogarnąć budę z rdzy (zrobione)
    - Wylakierować w oryginalny lakier (zrobione)
    - Elektryczne zielone szyby i grzane elektryczne lusterka (zrobione)
    - Swap brązowego środka (po lakierze)
    - Dorwać ori bete kaseciaka z ramką (dorwana z książeczką rodowodu :D)
    - Posadzić w dół (MTS kupiony)
    - Borbet A (zrobione)
    - Wstawić kliny chromowane w szyby boczne, przednią i zderzaki (zrobione, szukam przedniego zderzaka)
    - Chromowane zaślepki klamek (zrobione)
    - Bagażnik dachowy (relingi thule ogarnięte, poszukiwanie kosza w toku...)
    - Pozbycie się sierpów i listew bocznych (zrobione)
    - Grill z wąskim żebrem (zrobione)
    - Audio ori, bez udziwnień (si si :grin:)
    - Pod maską zostanie ori RP ze względu na skrzynię, ewentualnie ogarnę wszystkie przewody i kable żeby nie walały się jak im się podoba

Kilka fotek;
-Stan w dniu kupna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj siedzi u Pana Doktora (@Kryza) i walczymy z rudą;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak mniej więcej wyglądają prace blacharskie na dzisiejszy dzień.

Pierwszy post będzie na bieżąco aktualizowany.


I to wszystko raczej, robię go w cult, czyli w miarę prosto i błyszcząco.

#26.03.2017
Obrazek

Odebrane z piaskowania, teraz do tokarza po dekielki i lecimy z lakierem :D

Obrazek

No I takie radyjko z książeczką wpadło :D

#8.04.2017
Gofer wyjechał od Pana doktora, Pan doktor ze stuprocentową skutecznością wyleczył maleństwo z rdzy i lecim dalej z tematem :hmm:

#11.04.2017
Bolid w końcu wylądował u lakiernika :D teraz oczekiwanie...
W międzyczasie dekielki u tokarza się dorabiają, termin mam na czwartek (13.04), następnie felaszki idą do lakierowania i będą leżały i pachniały nowym lakierem :bajer:

#25.04.2017
Dekielki odebrane, trochę się wszystko przeciągło, ale cóż. Felgi z dekielkami zawiezione do lakierowania i czekam na termin, w międzyczasie byłem obejrzeć czy Golf wjechał już do lakiernika do roboty- wjechał i ma się całkiem dobrze :D
PozdraVWiam! :okej:

#02.06.2017
Gofyr zjechał z lawety od Pana Picasso, jednak brakuje mu jeszcze małego dopieszczenia w jakimś studiu detailingowym :P
Obrazek

Tymczasem felgi wjechały na zaplecze lakiernicze, ponoć żyją i mają się całkiem dobrze :D

#15.06.2017
Nyska za nami, niestety w tym roku nie byłem, wypadł mi wyjazd no i hajsik na dopieszczanie Swetra sam się nie zarobi ;) coś kosztem czegoś.
Ale mam też dobre wieści, felgi ŻYJĄ! Odebrane z lakierowania cieszą oko. Bardzo.

Obrazek

#14.07.2017
Jak felgi są, to pasowałoby też i jakieś opony mieć :v

Obrazek

#19.09.2017

Chromy również zawitały, na wszystkich szybach :)

Obrazek

#18.10.2017

No i kolejne części są u mnie, tym razem Wesemy z krzyżem, oraz halogeny, też Wesemowskie...

Obrazek

#24.10.2017

...No i blenda. Blenda być musi. :hmm:

Obrazek

#19.11.2017

Małe prace się dziś popełniły, montaż i spas tylnego zderzaka, szprejowanie szpejów, rzeczy które nie są widoczne ale zabezpieczone być powinny ;)
Fotek nima. To znaczy się są, ale w temacie, nie mniej jednak są jakości poniżej normy, wiec nie ma sensu zapychać pierwszego postu :D

#19.02.2018
Święta i dni wolne. Nie dla wszystkich, zawód mam jaki mam i święta przeważnie pracować trzeba, cóż.
Minęło kilka miesięcy, a tu przyszła pucha na koniec, jednorurka, zakrzywiona, fajna :D

Obrazek

#5.03.2018

Dzisiaj fotele poszły do obszycia, kanapa również. Zobaczymy jak to wyjdzie, ale wierzę w chłopaków :D

#24.03.2018
Fotele odebrane z obszycia, dla mnie bomba :bajer:

ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio edytowano 10 czerwca 2018, o 15:37 przez Repo, łącznie edytowano 7 razy

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Post przez 8_-Misiek-_8 » 4 maja 2015, o 21:42

Fajna baza, ale na temat to troszkę za wcześnie...

Avatar użytkownika
 
Posty: 528
Dołączył(a): 10 lutego 2010, o 20:07
Lokalizacja: KBC
Auto: passat b3 kombi
GaduGadu: 581141

Re: MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Post przez danielS2 » 4 maja 2015, o 21:44

dokładnie..i w planie lekka gleba więc czarno to widźe :o :|

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 22:23
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf MK2
GaduGadu: 7144565

Re: MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Post przez Repo » 4 maja 2015, o 22:54

Czas to pojęcie względne :P weekendowo coś będę przy nim dłubał, nie zrobię z niego fajerwerków jednej nocy, więc zapowiada się raczej dłuższa dłubanina :)
danielS2, dlaczego czarno?

Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 sierpnia 2014, o 21:41
Lokalizacja: Bochnia
Auto: Vw Golf MK3 xx Jahre TDI
GaduGadu: 26541545

Re: MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Post przez Mlekosław » 4 maja 2015, o 23:25

Daniel to gość który zna w mieście lepiej wszystkie studzienki niż kanalarze :D o dziurach na drodze to nawet nie mówię :)
Drobna gleba nie wchodzi w grę, musi leżeć po prostu ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1083
Dołączył(a): 8 lipca 2010, o 11:55
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf MK2; NSU 1000C; MB
GaduGadu: 2698203

Re: MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Post przez Piter_NS » 5 maja 2015, o 00:27

Mlekosław napisał(a):Daniel to gość który zna w mieście lepiej wszystkie studzienki niż kanalarze :D


Hahahaha spadłem z krzesła... Ale fakt to jest człowiek, który nie uznaje kompromisów :)
Obrazek
Kupię części do NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz

Avatar użytkownika
 
Posty: 2286
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 09:55
Lokalizacja: Kalwaria Z.
GaduGadu: 1575204

Re: MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Post przez matash » 5 maja 2015, o 01:03

na temat faktycznie troche wczesnie ale moze bedzie kredyt zaufania jak powiesz w jakie kola celujesz i co dla Ciebie znaczy lekka gleba?
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 22:23
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf MK2
GaduGadu: 7144565

Re: MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Post przez Repo » 5 maja 2015, o 08:26

Nie chce żeby jeździł miską po asfalcie :D obniżyć na tyle, żeby dodało mu to uroku, niestety metryki i wartości nie znam ;x koła to chyba was nie zaskoczę- bbs rs, raczej klasycznie, bez żadnych udziwnień :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1502
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:54
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf mk2 GTI
GaduGadu: 6067193

Re: MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Post przez Jacek » 5 maja 2015, o 09:12

Ja jestem za tym żeby zostawić temat. Baza jest ładna. Plany ok. Na tą chwile nie szpeci jakimś wieś tuningiem więc dajmy mu szanse ;)
Jeśli chodzi o obniżenie to kupuj gwint. nie baw się w sprężyny ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 22:23
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf MK2
GaduGadu: 7144565

Re: MK2 by Repo, czyli Golf Rafała

Post przez Repo » 5 maja 2015, o 18:55

No to na pewno gwint wskoczy :D tylko muszę się bardziej rozeznać, jestem świeży w temacie, nie znam marek nawet :) w ogóle dzisiaj sobie przypomniałem że z poprzedniego golfa zostały mi lifty pod maskę :D tak więc po robocie się za nie wezmę :)
//edit:
Najważniejsze to doprowadzić go do ładu z zewnątrz i w środku (wypalone kilka żarówek w zegarach), dopiero będę się bawił w gwint i inne :)

Lifty pod maskę siadły :D
Obrazek

Następna strona

Powrót do Aktualne projekty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości