Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 23:57

[mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 8 stycznia 2010, o 00:23
Lokalizacja: Wadowice
Auto: Jetta A2 Coupe
2.0 8V 2e
GaduGadu: 1158674

[mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Post przez chester » 9 stycznia 2010, o 07:16

MODEL: Golf mk2 CL 1989r
SILNIK: 1.3 NZ DigiJet
MOC: 55KM - niewiele ale daje rade...
MODY POD MASKA:filtr stożkowy - soczewki nie mieściły się przy ori..
ZAWIESZENIE:kit p -40 t -40
UKLAD HAMULCOWY: seria
KOLA: polerowane MOMO 15', 7'szerokie +Continental EcoContact 175/55R15
NADWOZIE:
-klapa tylna w czarnym półmacie
-zlikwidowana tylna wycieraczka i spryskiwacz
-postoje w kierunkach
-lampy tylne clear black
-lampy przednie soczewkowe
-grill bez znaczka
-dymione kierunki przednie
WNETRZE:
-szyberdach
-kierownica z VW Polo g40
-gałka zmiany biegów Kamei - piłeczka golfowa
-czarna podsufitka
AUDIO:
-radio KENWOOD KDC-W4044UAY
-głośniki infinity RS-600
-skrzynia basowa na głośniku JBL SC1214 250rms, 1000max
ZMIANY PRZEPROWADZONE:
-felgi momo 15' polerowane
-obniżenie przód -40, tył -40
-lampy tylne clear black
-lampy przednie soczewkowe
-dymione kierunki przednie
-klapa bez wycieraczki i spryskiwacza w półmacie
-grill bez znaczka

golfSTORY:
Golf wyprodukowany w roku 89', miał SZCZĘŚCIE zawitać do naszego kraju poczętkiem roku 2007. Jeździł spokojnie przez ponad dwa lata u młodego człowieka który poprostu o niego dbał i jego oryginalny stan zadowalał go w pełni. Był garażowany i szanowany można by powiedzieć. Po moich perturbacjach z dziwnym samochodem zwanym Seicento postanowiłem spróbować czegoś innego... Natrafił się ten golf, kusząc mnie stosunkowo niewielkim przebiegiem 220 tys. km, dobrym stanem technicznym i lakierniczym oraz stosunkowo niską ceną. Powiedziałem więc że BIORĘ!
Po dojechaniu pod moją posesje :cfaniak: wyglądem swoim może i szału nie robił ale dla mnie był już piękny, wizją modyfikacji i planów jakie miałem zamiar względem niego zaprowadzić...

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Tylna wycieraczka drażniła mnie niemiłosiernie. Chwilowo postanowiłem założyć oryginalną...
Golf wyglądał tak sobie rzekł bym oryginalnie. Trzeba było coś z tym zrobić...
Myśl "co pomoże szybko podrasować jego wygląd? - alufelgi". Tak więc przysiadłem na allegro przez kilka dobrych dni w poszukiwaniu czegoś ze "smaczkiem". W oko wpadły mi polerowane momo 15'. Krótka porada dwóch zaprzyjaźnionych FachManów :-D i decyzja że kupuję.
Felgi dotychczas jeździły w mk1 i na aukcji wyglądały tak:
Obrazek
By dokończyć transakcji spotkaliśmy się w Częstochowie. A że na felgach były opony i spodobały mi się jeszcze bardziej niż na zdjęciu, to razem z Tomkiem założyliśmy je od razu do mojego golfa. Powrót był pełen "ahów" i "ochów" pod ich adresem, a widok wypolerowanego aluminium odbijającego się w szybach witryn sklepowych był zaje....y!
Wtedy już ten samochód na prawde zaczął mi się podobać. :cfaniak: A żeby auto miało smaczek, postanowiłem na tylnej szybie umieścić naklejkę wyrażającą szacunek dla pewnej marki. no_coment W międzyczasie doszły i lampy clear black na tył,dymione kierunki na przód oraz grill bez znaczka...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Końcem września, pytając tu i uwdzie znalazłem sprężyny obniżające -40 przód i tył. Wziąłem je za półdarmo i założyłem stwierdzając że "lepsze to niż ta koza". Kilka dni później, będąc w pracy zauważyłem golfa z dziwnie pogięta tablica tylnej rejestracji. Zaciekawił mnie ten widok i podszedłem by to zbadać. Okazało się że klapa tego golfa ma zwężona na wymiar amerykański wnękę na tablicę rejestracyjną i zlikwidowaną tylną wycieraczkę, oraz spryskiwacz. Pytam "ile?". W odpowiedzi usłyszałem zdziwienie że ktoś może chcieć taką nietypowa klapę, i dodatkowo komentarz że miała na dniach wylądować na złomie... Faktycznie, ta klapa w połączeniu z typową polską tablica rejestracyjną szału nie robiła. Miałem plan. Dogadaliśmy się na 70zł i powiedziałem że biorę. Po dwóch dniach pojechałem po nią do Czechowic Dziedzic. W międzyczasie zbadałem temat na internecie. Mój wydział komunikacji takich tablic nie produkował, tak więc pomogło allegro. :cfaniak: Dokupiłem aluminiową, tłoczoną tablicę o wymiarach typowych dla tych amerykańskich... Klapa poszła do malowania. Po jakimś miesiącu założyłem ją! Pełen dumy z jej niepowtarzalności to mało powiedziane...
Obrazek Obrazek Obrazek
Zanim jeszcze spadł śnieg zastanawiałem się co zrobić by zima nie była monotonna.Alumki poszły na półeczke a ja gdzieś przypadkiem obejrzałem jakiś filmik z crash tentów EURO NCAP. Zaświtało!
Obrazek
Wpadł mi w ręce halogen... Był jeden i uznałem że jeden wygląda ciekawie ;p
A że żółty przypadł mi do gustu przyszła kolej na przednie lampy. :cfaniak:
Obrazek
Finalnie wyglądało to tak:
Obrazek Obrazek
I nie ma mowy by ktoś się za nim nie obejrzał na ulicy... Ma się rzucać w oczy i budzić kontrowersje! O!
Tak będzie do wiosny...
Ostatnio:
Obrazek gałka zmiany biegów Kamei
Obrazek biedrony przyklejone przez moją panią :P
cdn...
komentujcie, doradzajcie, piszcie :D
Ostatnio edytowano 3 sierpnia 2010, o 22:42 przez chester, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 01:12
Lokalizacja: Kraków

Re: [mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Post przez szkodnik » 9 stycznia 2010, o 12:10

ładny golfik 8-) zamień tą rurkę wydechu na jakąś wypolerowaną nierdzewe :) a co do żółtych lamp to ktoś pisał że od stycznia jest wał jakiś z tym... :roll:

Avatar użytkownika
 
Posty: 540
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 21:43
Lokalizacja: WadoVWice
Auto: MK3 GT/
Jetta A1
GaduGadu: 775817

Re: [mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Post przez MŁODY » 9 stycznia 2010, o 12:33

No popatrz znajomy golfik ty pracujesz na BP tak?czesto go widuje powodzenia w modach
Kleić , Taśmić , Trytytkować ...
Loża szyderców:D:D:D
SWAG GARAGE

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:26
Lokalizacja: Okolice Kęt, Bielska -> PisarzoVWice
Auto: Passat b5 1.9TDI

Re: [mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Post przez Maciek » 9 stycznia 2010, o 13:00

Golfik ładny^^, o lampach to ja pisałem.

http://www.beemka-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=368281 -> nie myślcie że siedze na tym forum :lol: google znalazło :P
Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie

Avatar użytkownika
 
Posty: 2285
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 09:55
Lokalizacja: Kalwaria Z.
GaduGadu: 1575204

Re: [mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Post przez matash » 9 stycznia 2010, o 20:52

fajnie wyglada z ta klapa US, galke ci kiedys zabiore ;), jakie plany? widzialbym go nizej przynajmniej 2cm i byloby fajnie, moze jakis bagaznik na dach?
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!

Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 8 stycznia 2010, o 00:23
Lokalizacja: Wadowice
Auto: Jetta A2 Coupe
2.0 8V 2e
GaduGadu: 1158674

Re: [mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Post przez chester » 9 stycznia 2010, o 22:08

szkodnik napisał(a):zamień tą rurkę wydechu na jakąś wypolerowaną nierdzewe :) :roll:

zamierzam - robiąc przy okazji przelot... :D
lampy to zimowa edycja :D w okolicy nie miewam problemów... a w trasie? pewnie wyjął bym scyzoryk, zeskrobał folie i wejeb.ł ją w fosę, prosząc tylko o mandat za zaśmiecanie w kwocie 50zł :P
co sądzicie, na wiosnę, black clear z krzyżem, czy bez? ja obstawiałem bez..

 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 09:37

Re: [mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Post przez sebas-vw » 10 stycznia 2010, o 15:15

ojjale klape to masz z tylu bezcenna :D 8-) kurde z kad ty wytrzasnoles taki rarytas>???

Avatar użytkownika
 
Posty: 38
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 14:42
Lokalizacja: Wadowice
Auto: Golf MK2 GT

Re: [mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Post przez ttygrys5 » 10 stycznia 2010, o 15:30

Autko widziałem na żywo pod BP
I nie ma mowy by ktoś się za nim nie obejrzał na ulicy... Ma się rzucać w oczy i budzić kontrowersje! O!

Przejeżdżałem obwodnicą i rzuciły mi się w oczy "felgi "xd Więc podjechałem oglądnąłem :P I powiem że pomysł na zimę w dechę!
Sam chciałem sobie tak zimówki pomalować ,ale mieszkam niedaleko i nie chciałem być oskarżony o plagiat :P
Klapa miodzio siadła mi ,ale pomyślał byś o obrysach z US
Pozwodzenia w dalszych modach xD
Mój WolF -> Aktualizacja 01.10.2010 <-
Obrazek
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki,
gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"

Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 8 stycznia 2010, o 00:23
Lokalizacja: Wadowice
Auto: Jetta A2 Coupe
2.0 8V 2e
GaduGadu: 1158674

Re: [mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Post przez chester » 10 stycznia 2010, o 15:44

sebas-vw napisał(a):ojjale klape to masz z tylu bezcenna :D 8-) kurde z kad ty wytrzasnoles taki rarytas>???

pisałem... przypadkiem u mnie na stacji spotkałem gościa z Czechowic Dziedzic i od niego ją wychaczyłem...
a gdyby tak jedną wycieraczkę w nim zapodać?? he?

Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 8 stycznia 2010, o 00:23
Lokalizacja: Wadowice
Auto: Jetta A2 Coupe
2.0 8V 2e
GaduGadu: 1158674

Re: [mk2 EURO NCAP crash test car] by Chester

Post przez chester » 10 stycznia 2010, o 16:27

a gdyby tak z moim podziałać? w sensie aut klamki tylne?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a swoją droga kolory nie do podj...nia :D

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości