Teraz jest 28 marca 2024, o 16:38

Seat Ibiza Cupra ABF

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 marca 2017, o 08:18
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro

Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez P3ntium » 24 marca 2017, o 10:45

Witam Wszystkich. Chciałbym Wam przestawić moje oczko w głowie. Zaczęło się od tego, że szukałem auta bardzo długo ze względu na to że kolor musiał być taki który najbardziej pasuje do tego samochodu czyli RUDY :rotfl: no i wiadomo silnik... Nic poza ABF-em mnie nie interesowało. Po długich trudach udało się dorwać maszynę w przyzwoitym stanie blacharskim i lakierniczym, natomiast stan techniczny był nie do końca taki jak sobie wyobrażałem. Ale założenie moje było takie, że auto kupuje i doprowadzam do stanu perfekcyjnego. Samochód został kupiony 21 stycznia 2016 r. Tydzień postał sobie w garażu i od tamtej pory przechodzi reaktywację. Cały czas coś się dłubie i tak czas leci. Kilka zdjęć jak to się po zakupie prezentowało:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Coś o aucie
- Marka: Seat
- Model: Ibiza Cupra
- Rok produkcji: 19.12.1996/ modelowo 1997
- Kolor: S2N Cobre Natural
- Pojemność: 1984
- Moc: 110 KW
- Silnik: ABF

Wyposażenie:
-ABS
-EDS
-2x Airbag
-Imobiliser
-Wspomaganie
-Klimatyzacja
-Półskóra
-Komputer
-Centralny zamek
-El. Szyby
-El. Lusterka

Zaczęło się tak:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



To co zostało zrobione:
-Sprzęgło, linka sprzęgła, zimering na wał
-Zregenerowana przekładnia kierownicza + nowy płyn ori ASO
-Wymieniony rozrząd, pompa wody, pasek klinowy, pasek micro, rolka napinacza micro, płyn chłodniczy, zimering na wałku, wale korbowym i wałku pompy oleju, koło pasowe p-py wspomagania
-Kpl. filtrów wraz z nowym olejem Motul 10w40 6100 Synergie+, i wymieniona uszczelka pod chłodnicą oleju
-Zimeringi na półosiach, nowy olej do skrzyni ori ASO
-Poduszki silnika i poduszka skrzyni
-Popychacze hydrauliczne, łańcuch na wałkach, uszczelka pokrywy zaworów, uszczelka kolektora ssącego
-Sworznie wahaczy, tuleje przednie, tuleje tylnie (Leon Cupra), łączniki stabilizatora
-Zawieszenie gwintowane MTS Technik, poduszki+łożyska amortyzatorów przód+tył
-Zabierak dźwigni zmiany biegów, zestaw naprawczy drążka zmiany biegów
-Wywalony stożek i wstawiona oryginalna pucha z wkładką K&N

Możliwe, że o czymś zapomniałem ale zbyt dużo tego było

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Później trzeba było trochę pojeździć zobaczyć jak silnik chodzi, a że chodził i chodzi wzorowo no to zaczęły się dalsze prace.
24.04.2016 zostały ogarnięte heble. Nowe tarcze kotwiczne przód i tył. Zaciski wypiaskowane i wymalowane. Nowe tłoczki do zacisków z uszczelnieniami i ślizgi. Tarcze i klocki przód, tył. Łożyska do kół, linki hamulcowe. Wszystko poskładane i efekt końcowy jak dla mnie wyszedł na wielki + :rotfl:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

W między czasie cały środek został rozebrany i fotele z kanapą i wykładziną pojechały do prania a reszta czyli słupki z podsufitką pojechały na małe SPA do tapicera.

29.04.2016 Dotarły fele i nowe oponki Toyo R31

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

5.06.2016 Dojechało trochę drobiazgów a ASO :D

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Później została zrobiona zbieżność i doszły na przód i tył dystanse SUPERSPORT 15mm.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Po 5 miesiącach żmudnego szukania udało się dorwać ori światełka

Obrazek

Następnie auto trafiło do blacharza i tak już się rozstaliśmy na 2 miesiące

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

W między czasie doszło kilka gadgetów

ObrazekObrazekObrazek

28.08.2016 Auto wróciło od lakiernika. Zaczęło się piaskowanie, konserwowanie i składanie

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

12.09.2016 Finał !!! Auto poskładane i odebrane ale to jeszcze nie koniec. Cały środek został do ogarnięcia.

ObrazekObrazekObrazek

Później nadszedł czas na składanie środka. Auto dostało nowe wygłuszenia i udało mi się dorwać czerwone pasy :D Wszystkie słupki i podsufitka poszły w czarny materiał i zostały obszyte czerwonymi nićmi. Efekt jaki uzyskał tapicer rozpierd@lił mnie na łopatki.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Potem nadszedł czas na zimowe obuwie i od razu kilka fotek z zimowego klimatu

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Radość z jazdy na gwincie w zimie nie trwała zbyt długo i trzeba było coś pomyśleć nad lepszym komfortem więc wpadły amory Bilsteina i springi Vogtlanda i z auta zrobiła się lekka kózka ale za to mogłem śmigać bez problemu nie wadząc o nic

ObrazekObrazek

Kilka fotek z zimowej pięknej aury

ObrazekObrazekObrazekObrazek

I jeszcze taki mały dodatek do środka auta

Obrazek

A na obecny sezon wpada takie koło po renowacji z nowymi dekielkami i oponami i niedługo zawias idzie w dół bo jeszcze śmigam na zimowym setupie.

ObrazekObrazekObrazek

Izolda ma również swój funpage na fejsie więc zapraszam również do polubienia stronki. Pozdr Wszystkim :D
https://www.facebook.com/Seat-Ibiza-Cup ... 060916395/
Ostatnio edytowano 7 marca 2018, o 11:49 przez P3ntium, łącznie edytowano 5 razy

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez 8_-Misiek-_8 » 24 marca 2017, o 10:47

Gdzieś mi to autko śmignęło na drodze kilka razy. Ogólnie to super, że podszedłeś do odbudowy jak należy. Wiadomo, że forum nastawione jest na germański styl, którego jak narazie troszkę brakuje. Nie mniej rok to niewiele czasu biorąc pod uwagę ogrom pracy i na dzień dzisiejszy moim zdaniem masz idealną bazę do dokładania tłustych fruktów :D Osobiście docelowo liczę tu na dobre koło i większą glebę :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 marca 2017, o 08:18
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez P3ntium » 24 marca 2017, o 11:11

8_-Misiek-_8 napisał(a):Gdzieś mi to autko śmignęło na drodze kilka razy. Ogólnie to super, że podszedłeś do odbudowy jak należy. Wiadomo, że forum nastawione jest na germański styl, którego jak narazie troszkę brakuje. Nie mniej rok to niewiele czasu biorąc pod uwagę ogrom pracy i na dzień dzisiejszy moim zdaniem masz idealną bazę do dokładania tłustych fruktów :D Osobiście docelowo liczę tu na dobre koło i większą glebę :D


Dzięki :) Sezon się jeszcze nie zaczął więc mam chwilę na ogarnięcie auta. Jeszcze jest kilka drobiazgów do ogarnięcia i kilka nowych pomysłów które wpadły do głowy więc.... Koła letnie już wylądowały na aucie bo musiałem sprawdzić ile teraz trzeba będzie obniżyć auto żeby to miało sens.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2286
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 09:55
Lokalizacja: Kalwaria Z.
GaduGadu: 1575204

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez matash » 24 marca 2017, o 17:21

kawał dobrej roboty zrobiles, baza swietna, cupra mk1 to juz prawie youngtimer jak dla mnie

skoro taki styl performance to widzialbym ja na Oz Ultraleggera;)
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!

Avatar użytkownika
 
Posty: 528
Dołączył(a): 10 lutego 2010, o 20:07
Lokalizacja: KBC
Auto: passat b3 kombi
GaduGadu: 581141

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez danielS2 » 24 marca 2017, o 23:14

te auta najpiękniejsze są w oryginale bez żadnych tuningów

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 marca 2017, o 08:18
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez P3ntium » 25 marca 2017, o 08:20

matash napisał(a):kawał dobrej roboty zrobiles, baza swietna, cupra mk1 to juz prawie youngtimer jak dla mnie

skoro taki styl performance to widzialbym ja na Oz Ultraleggera;)


W pierwszej kolejności chodziły mi ultraleggery po głowie ale później stwierdziłem, że jednak chciałbym mieć coś innego, coś prostego a zarazem nietuzinkowego. I tak właśnie zawitały Recordy

-- 25 marca 2017, o 08:20 --

danielS2 napisał(a):te auta najpiękniejsze są w oryginale bez żadnych tuningów


Dlatego też właśnie od samego początku prac taka była koncepcja. Pozdr ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 614
Dołączył(a): 7 stycznia 2010, o 16:00
Lokalizacja: Kraków
Auto: corrado g60
GaduGadu: 5477947

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez marcin » 25 marca 2017, o 11:29

swietne auto
super model
jeszcze chwila i bedzie z niej dobry youngtimer
ale jestem tego samego zdania co matas ze ultraleggery pasowaly by tu idealnie
pewnie kupa pieniedzy tez wpakowana, doceniam ;)
"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze..."

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 marca 2017, o 08:18
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez P3ntium » 26 marca 2017, o 15:47

marcin napisał(a):swietne auto
super model
jeszcze chwila i bedzie z niej dobry youngtimer
ale jestem tego samego zdania co matas ze ultraleggery pasowaly by tu idealnie
pewnie kupa pieniedzy tez wpakowana, doceniam ;)


Dzięki marcin. Hajsu to już nawet nie liczę ile poszło ale coś czuję że ten sezon oblatam nią na takim setupie jaki jest a przyszły rok myślę przyniesie coś nowego, coś ciekawego.

-- 26 marca 2017, o 15:47 --

Siemka. Zapomniałem dodać, że ostatnio poszło zamówionko na takie cuda i jest już towar tylko trza to ogarnąć

ObrazekObrazek

A korzystając z pięknej niedzieli najpierw Iza była na kąpieli a później na małej objazdówce. Wiem, wiem stoi jak koza ale to kwestia czasu i będzie jak trzeba. Także Panowie nie zmieszajcie mnie zaraz z błotem :?

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1502
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:54
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf mk2 GTI
GaduGadu: 6067193

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez Jacek » 26 marca 2017, o 17:03

Panie, tutaj nie ma się do czego przyczepić, nawet bez kręcenia w dół wygląda elegancko... A kierownica nada trochę rajdowego zadzioru... Jak dla mnie wszystko na duży plus! 8-)

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 marca 2017, o 08:18
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez P3ntium » 26 marca 2017, o 21:18

Dzięki Jacek ale wydaje mi się, że delikatnie w dół musi iść. Nie mówię żeby pochować koła w nadkolach ale tak ze 3cm posadzić i będzie lala :D

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości