Teraz jest 4 maja 2024, o 18:45

Corrado 16V by Misiek ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 23:48
Lokalizacja: Andrychów
Auto: VW Corrado 1.9 TDI+

Corrado 16V by Misiek ;)

Post przez Misiek :) » 6 lutego 2010, o 20:47

Moja historia z Corrado zaczęła się od momentu gdy kiedyś ujrzałem je na ulicy, wtedy nawet nie za bardzo wiedziałem co to za samochód, poznałem jedynie markę, a modelu dowiedziałem się później. Co tu dużo mówić, gówniarz byłem, mało się znałem. Jakieś 2-3 lata później mój znajomy kupił Corrado, miałem okazję trochę nim pojeździć, trochę razem się bawiliśmy i często odstawiałem alkohol na bok żeby móc przejechać się nim. Gdy już się zakochałem na dobre sam zacząłem poszukiwania tego modelu, miałem coś tam pieniędzy odłożone, chciałem mieć własny samochód którym nie potrzebowałbym dużo jeździć i spalanie nie liczyło się tak bardzo więc czemu nie Corrado. Po kilku miesiącach sprawdzania Allegro i ogłoszeń w prasie mój kolega powiedział mi że sprzedaje swoje, bo potrzebuje jakiegoś ropniaka aby dojeżdżać codziennie do pracy. No i w ten właśnie sposób stałem się posiadaczem Corrado 16V! Tak wyglądał po zakupie:

Obrazek

Obrazek

Wiedziałem że aby doprowadzić Corrado do należytego stanu i zrobić je "pode mnie" będę musiał wydać kilka razy tyle co za niego dałem, ale stwierdziłem że z biegiem czasu jakoś uda mi się pchnąć ten temat do przodu.

Przede mną sporo do zrobienia, m.in:
- remont silnika i składanie na nowych gratach wraz z podniesieniem mocy :twisted:
- odbudowa blacharsko-lakiernicza (wyciągnięcie błotników, buda do lakierowania)
- upgrade hamulców (tarcze 280mm + zaciski S2)
- fajne koło, jest plan ale póki co się do niego nie zbliżam ze względu na $$$
- może w dalekiej przyszłości środek półskóra lub skóra

W lecie Corrado jeździ na innych felgach niż w momencie zakupu, zanabyłem od Matasha felgi Barracuda Indy w rozmiarze 17x7 i auto po tym zabiegu wyglądało tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W marcu albo kwietniu tamtego roku miałem niezbyt miłą przygodę, ktoś chciał moje koła "pożyczyć" podczas mojej wizyty we Wrocławiu, i później na A4 trafiła mi się niespodzianka. Jechałem w stronę Katowic jakieś 170-180 km/h, przez kilka sekund zatrzęsło mi kierownicą i zobaczyłem jak moje lewe przednie koło odjeżdża w bok. Poszły iskry bo tarcza hamulcowa jechała po asfalcie, ale jakoś się wybroniłem, nie postawiło mnie bokiem i nie dachowałem, co skończyło by się tragicznie bo nie miałem zapiętych pasów. Tak wyglądała tarcza hamulcowa po tym incydencie:

Obrazek

Na szczęście nic poważniejszego się nie stało, auto dalej jeździ prosto, wymieniłem tarcze na nowe i ożyło. Ja tymczasem zacząłem zbierać graty do auta które pomogą mi podnieść moc. I tak trafiło do mnie m.in. ITB które kupiłem od Matasha:

Obrazek

Aluminiowa miska z Audi 80 GTE dla właściwej temperatury oleju:

Obrazek

Obrazek

Jeśli silnik po "rasowaniu" za bardzo by się grzał w garażu leży chłodnica z Golfa 2 TD:

Obrazek

Jest u mnie jeszcze Digi które kiedyś muszę założyć, co prawda kompa od PG nie podepnę, bo wszystko z założenia ma być robione z silnikiem "na raz", i strojone na MS. Na założenie czekają też zaciski dwutłoczkowe z Audi s2.

No i na zakończenie parę fot z sesji w lesie którą robił mi znajomy ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Auto na zdjęciach wygląda lepiej niż w rzeczywistości ;)

PS. 16V na pół bara VR'a opierdala!
Obrazek

"A selfish man is indifferent to people he can't use for his purpose"

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 stycznia 2010, o 16:46
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Corrado 2.0 16V
Corrado G60

Re: Corrado 16V by Misiek ;)

Post przez verbus » 6 lutego 2010, o 20:50

no i trzymam kciuki za spelnienia tego co chesz zrobic oby sie udalo :) misiek
WIESZ GDY JEST SIE BARDZO SMUTNYM...KOCHA SIE ZACHODY SLONCA..
G60->bylo ale sie zmylo
2.0 16V->jest :)
G60->jest :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 8 stycznia 2010, o 00:23
Lokalizacja: Wadowice
Auto: Jetta A2 Coupe
2.0 8V 2e
GaduGadu: 1158674

Re: Corrado 16V by Misiek ;)

Post przez chester » 6 lutego 2010, o 20:55

JEST POTENCJAŁ:D
hmm chętnie bym go zobaczył na własne oczy jak się prezentuje...
powodzenia w modach

Avatar użytkownika
 
Posty: 995
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:30
Lokalizacja: Sucha Beskidzka (okolice)
Auto: VW Corrado G60
GaduGadu: 10369155

Re: Corrado 16V by Misiek ;)

Post przez DanielG60 » 6 lutego 2010, o 23:25

no gościu w końcu :D
rzucisz wielbłądy, przestaniesz pić Łyche i może się coś w tym projekcie zacznie dziać :D

a jak go pogonisz to masz wpierdol :mrgreen:
Opel Corsa 1,0 :D lol
CS

Avatar użytkownika
 
Posty: 2285
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 09:55
Lokalizacja: Kalwaria Z.
GaduGadu: 1575204

Re: Corrado 16V by Misiek ;)

Post przez matash » 7 lutego 2010, o 02:58

wychodzi na to ze polowa gratow ode mnie ;)

Corrado znane i lubiane, masz racje ze na zdjeciach ten lakier wyglada lepiej ale to chyba norma, w kazdym razie powodzenia oby wszystkie plany wypalily bo fajnych szpejow nagromadzilo ci sie calkiem sporo :D
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 23:48
Lokalizacja: Andrychów
Auto: VW Corrado 1.9 TDI+

Re: Corrado 16V by Misiek ;)

Post przez Misiek :) » 7 lutego 2010, o 21:01

Taki mały fajny akcent, który zwykle jeździ w czerwonym w okolicy biegałki:

Obrazek
Obrazek

"A selfish man is indifferent to people he can't use for his purpose"

Avatar użytkownika
 
Posty: 614
Dołączył(a): 7 stycznia 2010, o 16:00
Lokalizacja: Kraków
Auto: corrado g60
GaduGadu: 5477947

Re: Corrado 16V by Misiek ;)

Post przez marcin » 9 lutego 2010, o 11:40

korek fajny ;) kolor zostaje taki jak jest?orientujesz się czy taka miska pasuje tez do G60?
"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze..."

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 23:48
Lokalizacja: Andrychów
Auto: VW Corrado 1.9 TDI+

Re: Corrado 16V by Misiek ;)

Post przez Misiek :) » 9 lutego 2010, o 12:04

Z kolorem nie jestem pewny bo mam dwie opcje, ale całkiem możliwe że zostanie bo w końcu "czerwone są szybsze". A misia podejdzie do PG, tylko trzeba na nią "trochę" uważać, nie wygina się tak jak zwykła, więc albo brak dużej gleby albo płyta pod silnik...
Obrazek

"A selfish man is indifferent to people he can't use for his purpose"

Avatar użytkownika
 
Posty: 38
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 14:42
Lokalizacja: Wadowice
Auto: Golf MK2 GT

Re: Corrado 16V by Misiek ;)

Post przez ttygrys5 » 25 lutego 2010, o 17:50

Corek widziany na żywo ,przez zbieg okoliczności :P Właściciel wpożądku koleś ;)
Kiedy plany dojdą do skutku będzie git :) Powodzenia w realizacji :geek:
pozdro
Mój WolF -> Aktualizacja 01.10.2010 <-
Obrazek
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki,
gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 23:48
Lokalizacja: Andrychów
Auto: VW Corrado 1.9 TDI+

Re: Corrado 16V by Misiek ;)

Post przez Misiek :) » 26 czerwca 2010, o 16:29

Jakiś mały UP:

Rzuciłem wielbłądy (moje kochane Camelki :D), przestałem pić łyche (no może nie do końca) i wkrótce będzie się coś działo z autem, póki co wczoraj działo się ale na niekorzyść, miałem stłuczkę, z mojej winy, nie zauważyłem faceta, co poradzić, czasu już nie cofnę... Jeśli chodzi o obrażenia to straty nie są duże, urwałem co prawda mocowanie zderzaka, a mój drugi zderzak w bardzo dobrym stanie sprzedałem tydzień wcześniej i popłynie za wielką wodę. Błotnik jest do wymiany, ale póki co muszę to jakoś zgrać razem i jeździć, za kilka dni okaże się co tak naprawdę będzie z Corrado... Przez ten incydent stałem się biedniejszy o 220 zł, bogatszy o 6pkt, i usunięty z załogi lecącej do nieba, a właściwie jadącej, bo kasa która miała iść na VAGEVENT pójdzie na mandat itp... Tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

"A selfish man is indifferent to people he can't use for his purpose"

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości