Teraz jest 12 maja 2024, o 22:58

Golf mk1 1979r |szopa performance|

 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 lutego 2012, o 17:50
Lokalizacja: Nowy Sącz/Nawojowa
Auto: Volkswagen Golf mk1 1979r
GaduGadu: 24605030

Re: Golf mk1 1979r |szopa performance|

Post przez sk8frantic » 24 kwietnia 2015, o 21:02

Mały aktual w temacie ;)

Nowe koło ATS Type 5 4x100 15' 7j

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Podłoga bagażnika almost done :D

Obrazek
Golf mk1 1979r |szopa performance|

Avatar użytkownika
 
Posty: 186
Dołączył(a): 3 stycznia 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Auto: Polo 86c fancy 86c2f genesis, 9n3 GTD, golf mk1 cabrio, garbus 1303 cabrio
GaduGadu: 8460825

Re: Golf mk1 1979r |szopa performance|

Post przez Fox » 25 kwietnia 2015, o 00:38

Zawsze będę miał sentyment do tego koła ;)

 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 lutego 2012, o 17:50
Lokalizacja: Nowy Sącz/Nawojowa
Auto: Volkswagen Golf mk1 1979r
GaduGadu: 24605030

Re: Golf mk1 1979r |szopa performance|

Post przez sk8frantic » 8 lipca 2015, o 21:18

Witam ;) po bardzo długiej nieobecności, nie wiele się zmieniło od ostatniego aktuala ale małymi kroczkami poruszam się do przodu.

Jakiś czas temu kupiłem małą piaskarkę i wypiaskowałem podłużnice z tyłu.

Na dzień dzisiejszy podłoga bagażnika, nadkole tylne lewe i prawe wyspawane, zapodkładowane, na połączenia blach została zastosowana masa uszczelniająca, belka tył też wyczyszczona i w podkładzie, na dniach będzie wspawany tylny pas, błotniki tył lewy oraz prawy. Po wspawaniu wszystkiego malowanie akrylem a następnie konserwacja całego tyłu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

i jakiś tam mały negatyw z tyłu :D
Obrazek

Ps dla hejterów :!: opony są do wywalenia a ats-y do renowacji więc się nie przejmuje jak się farbą ubrudzą, dziękuje dobranoc. 8-)

nadkola wewnętrzne będą dopasowane jak błotnik dojdzie, jutro będą malowane masą uszczelniającą nadkola wewnętrzne lewe i prawe.
Golf mk1 1979r |szopa performance|

Avatar użytkownika
 
Posty: 1502
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:54
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf mk2 GTI
GaduGadu: 6067193

Re: Golf mk1 1979r |szopa performance|

Post przez Jacek » 8 lipca 2015, o 22:37

Jak niewiele się zmieniło jak widać że coś tam działasz ;)
Przy takich rzeczach trochę czasu schodzi a w dzisiejszych czasach niestety zawsze jest go za mało...
Także pomalutku a do przodu! ;)

 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 lutego 2012, o 17:50
Lokalizacja: Nowy Sącz/Nawojowa
Auto: Volkswagen Golf mk1 1979r
GaduGadu: 24605030

Re: Golf mk1 1979r |szopa performance|

Post przez sk8frantic » 15 maja 2016, o 20:05

Witam po dłuuuuuuuuuuuuugiej przerwie, spowodowaną życiem osobistym... ale wracajmy to mojego gruza :lol: po przestoju w garage wracam z tematem, golf obspawany, zapodkładowany, wyrównany po innych macherach którzy go okaleczyli.

Tak jak w poprzednich postach walczyłem z bratem żeby wygonić rudą koleżankę, w tym celu zostały wspawane zamienniki błotników tył lewa i prawa strona oraz tylny pas, progów nie ruszałem bo były w dobrej kondycji ale zobaczymy z biegiem czasu 8-) został kupiony prawy przedni błotnik w ori stanie, lewy błotnik był ratowany, pas przedni obspawany tam gdzie trzeba było, kupiłem również kompletne drzwi prawe oraz lewe, uszczelki i kliny są w dużo lepszej kondycji niż moje stare więc je wykorzystam :D tylną klapę też reanimowaliśmy, wyszła myślę sensownie.
PS szyba była przymierzana i nie wypada przy zamykaniu :lol:

Samochód 4 maja dostał w końcu kolor, wybór był bardzo ciężki, w głowie milion myśli, może ten a nie może taki... i tak w kółko ale miałem obraną koncepcje albo niebieski metalik z palety Vw Golfa mk1 albo brązowy metalik z różnych samochodów, w końcu na dzień przed malowaniem wybór padł... no właśnie na kolor z palety Porsche a dokładnie 443 braun Kupfer Diamant.

Na dzień dzisiejszy jedyna czeka na polerkę, zostały zakonserwowane błotniki przód i fartuchy przód. W tygodniu dalsza walka z konserwacją. Wnętrze stoi pod znakiem zapytania ponieważ moje fotele przód są w bardzo słabej kondycji ale kanapa ok, dywany na dniach zawiozę do wyprania bo mają plamy ;/

Kupiłem też masę pierdół do jedynki, np ori podsufitkę używaną krótkie sierpy, lusterko chrom "flagę" od str kierowcy, klamki "fake" chrom :lol: korbki do szyb nakładki na blokowanie drzwi, kliny chrom w uszczelki na całe auto również listwy chrom na karoserie i tam jakieś spinki, hokej wąski, nowe stare lampy tył wąskie, nakładki na pedały itp

Zdjęcia niestety słabej jakości i kilkanaście zdjęć po prostu nie zapisało się na karcie pamięci :cry: :oops:

tylna klapa potraktowana "szczotą" drucianą na szlifierce, później wypiaskowana a raczej to co z niej zostało :lol: następnie spawanie dołu gdzie szyba siedzi z uszczelką
Obrazek Obrazek

maska w podkładzie i podklejona bo ori klej nie trzymał i wnętrze w podkładach i masie uszczelniającej
Obrazek Obrazek

drzwi przygotowane pod bazę z porsche :D
Obrazek Obrazek

poprawa niedociągnięć oraz przymiarka szyby z uszczelką
Obrazek Obrazek

zderzak z innej jedyny która też się robi :)
Obrazek Obrazek

przed szlifowaniem na sucho i na mokro
Obrazek

błotnik "zakonserwowany"
Obrazek Obrazek

fartuchy również
Obrazek Obrazek

no i kolorek :D
Obrazek Obrazek

fotka kilku części do jedyneczki
Obrazek

a to się dzieje jak świeci słońce na maksa 8-)
Obrazek
Golf mk1 1979r |szopa performance|

Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 21 lutego 2015, o 20:48
Lokalizacja: Łącko
Auto: VW Polo 86c Coupe 1.6 16V / Bora 2.3VR5 AQN/ Polo 6N2 GTI 1.6 16V

Re: Golf mk1 1979r |szopa performance|

Post przez adamrychu » 16 maja 2016, o 21:03

No panie wyjedziesz w tym roku w końcu tym? :D I ukradłeś mi kolor :cry: Moje 86c nie będzie mogło być brązowe

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: Golf mk1 1979r |szopa performance|

Post przez 8_-Misiek-_8 » 16 maja 2016, o 21:09

Duży postęp, tak trzymaj i dawaj więcej fotek :D Do takiej odbudowy moim zdaniem pasuje troszkę bardziej rasowe koło :D Ale podejrzewam, że to też masz w planach :)

 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 lutego 2012, o 17:50
Lokalizacja: Nowy Sącz/Nawojowa
Auto: Volkswagen Golf mk1 1979r
GaduGadu: 24605030

Re: Golf mk1 1979r |szopa performance|

Post przez sk8frantic » 16 maja 2016, o 21:52

kolor tak naprawdę nie jest brązowy hah :P nawet nie wiedziałem że chcesz robić polo w bronxie :D ats kupiłem za grosze, i też jest cultowe, na prawdziwe rasowe koło jak to piszesz trzeba mieć dużo $$$$
Golf mk1 1979r |szopa performance|

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: Golf mk1 1979r |szopa performance|

Post przez 8_-Misiek-_8 » 16 maja 2016, o 22:27

No wiadomo- tanio nie jest :/ Ale przy tak dużej odbudowie szkoda byłoby nie założyć jakiejś wisienki :) Nie koniecznie od razu oczywiście :)

 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 lutego 2012, o 17:50
Lokalizacja: Nowy Sącz/Nawojowa
Auto: Volkswagen Golf mk1 1979r
GaduGadu: 24605030

Re: Golf mk1 1979r |szopa performance|

Post przez sk8frantic » 29 maja 2016, o 16:12

Witam, to jedziemy dalej z tematem :)
Około dwóch tygodni temu dokończyłem malowanie wnętrza czarną farbą, na to przyjdą dwie warstwy wygłuszenia.

Ostatnio zabrałem sie za malowanie belki, baku i sprężyn (uprzedzam już niezadowolenie innych, nie ściągałem tarcz kotwicznych) głównym powodem był czas a poza tym belka była bardzo dobrze oczyszczona z rdzy, koniec tematu.

Dach już wygłuszyłem matami samoprzylepnymi z pianki kauczukowej o grubości chyba 25mm i tu pytanie czy w lecie sie to nie będzie od dachu odklejać?

Na podłogę pójdzie pierwsza warstwa: mata wygłuszająca butylowa bitumiczna alubutyl 2mm potem mata samoprzylepna z pianki kauczukowej 10mm grubości.
12mm wystarczy łącznie czy za nisko będzie? (wysokość wygłuszenia)

Na dzień dzisiejszy czekam na podsufitke od tapicera która będzie pod koniec przyszłego tygodnia (miejmy nadzieje) :D

Jedyna stoi na "sportowej" lżejszej wersji belki z powodu zużytych mocowań belki na które czekam od Mazzy'iego. Czekam też na dużą paczke od gościa z allegro z częściami do jedyny która powinna przyjść w tygodniu. Jak dorwę podufitke to składam cały środek no i zawieszenie, jak dojdą wszystkie klocki układanki. 8-)

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

"szportowa" belka haha
Obrazek

aha zapraszam na dział sprzedam na którym mam trochę gratów na sprzedaż :)
Golf mk1 1979r |szopa performance|

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości