Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 15:37

Golf MK2 '87

Avatar użytkownika
 
Posty: 110
Dołączył(a): 13 listopada 2011, o 19:56
Lokalizacja: Zakliczyn k.Myślenic
Auto: Golf MK3 1.8

Golf MK2 '87

Post przez maro92 » 24 marca 2017, o 23:46

Witajcie. Nadszedł czas pokazać moje poczynania nad nowym projektem Volkswagena Golfa Mk2 z 1987r.
Obrazek

Przez rok posiadałem Corrado, spełniłem swoje marzenie, "odszczurzyłem" je, wachałem się czy zostawać z nim na dłużej lecz moje wątpliwości rozwiał młody fan Corrado i zaoferował zakup mimo że go nigdzie nie wystawiałem na sprzedaż.

Tak wyglądał dzień po zakupie Obrazek a tak tydzień przed sprzedażą Obrazek

Stwierdziłem wtedy, że będę szukał wyłącznie Golfa Mk1 lub w ewentualności "złotej dwójki" :D Pooglądałem sześć egezemplarzy MK1 lecz w większośći nie były warte zakupu, jedną już prawie kupiłem lecz zniechęciła mnie gruba konserwacja a pod nią zakitowane mocowania wachaczy.

Odpuściłem przez zimę lecz w lutym trafił się Golf Mk2, napaliłem się i kupiłem go w dniu wystawienia ogłoszenia.

Teraz trochę informacji o samochodzie:

MARKA: Volkswagen
MODEL: Golf mk2 GTD 1987
LAKIER: LA7V POLAR SILBER
SILNIK:1.9 TD AAZ
MODY POD MASKA: Intercooler z Mastera, boost pin, turbo k14, większa dawka, doładowanie 0.9, chłodnica z dwoma wiatrakami od VR6, akumulator przeniesiony do bagażnika
ZAWIESZENIE: GWINT MTS, żółte tuleje poliuretanowe w zawszeniu, rozporka przód i tył
UKŁAD HAMULCOWY: przód 256 wentylowane, tył tarcze
WNĘTRZE: Półkubełki GTD, drewniana kierownica RAID
AUDIO: nisko budżetowe, nie jestem fanem tego typu w starociach ;)
NADWOZIE: wąskie zderzaki, przedni zderzak zrobiony na US, klamki chromowane z mk1, blenda na tylnej klapie, centralny zamek, faltdach
KOŁA: FONDMETAL 15" 7j et13 ,opony 165/45/15 Nankang

Aktualnie Golf przechodzi remont blacharki, na koniec po wyspawaniu niektórych elementów i zabezpieczeniu przejdzie gruntowną konserwację.
Pas tylny był zrobiony na gładko, lecz postanowiłem wrócić częściowo do oryginału i wstawić tam oryginalny otwór na wydech.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

W międzyczasie zbieram fanty
ObrazekObrazek Obrazek

07.05.2017 Prace nad Golfem są zaawansowane, blacharka poszła mocno do przodu, zostały odbudowane elementy mocowania baku, odbudowane prawe nadkole, progi są wyciągne i oczyszczane ze zbędnej szpachli, elementy spawane przez poprzedników są wycinane i wstawiane na nowo. Została wyciągnięta belka tylna, która przejdzie również remont.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Kolejny etap po dokończeniu podłogi to ściągniecie błotników przednich, tam rownież zostaną oczyszone kielichy. Na koniec wszystkich prac konserwacja profili zamkniętych oraz konserwacja barankiem gdy podkłady wyschną. Następnie na progi oraz pas przedni i tylny zostanie położony nowy lakier. Jestem zadowolony z efektów, najmniejsze detale i szczegóły zostają bardzo dobrze odtwarzane przez mojego blacharza, nie jest to praca robiona na szybko ;)

W kolejnym aktualu pokażę co udało mi się zakupić do wnętrza Golfa oraz grill przedni na przymiarkę.

24.05.2017 Czas na mały aktual tego co udało mi się do tej pory uzbierać do elementów wnętrza, które będzie czarno brązowe:

Brązowe dywany, boczki, półka, parapety, kierownica MK1 GTI, imitacja klaksonu wykonana z żywicy, popielniczka, do której zaadaptowałem zegar od doładowania turbiny, grill przedni na 4 lampy (tymczasowo na przymiarkę) oraz klimatyczną walizkę do bagażnika.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Golf przechodzi teraz etap konserwacji podwozia

Obrazek
Ostatnio edytowano 24 maja 2017, o 22:00 przez maro92, łącznie edytowano 4 razy
Stwierdzony Corradoholizm.

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 marca 2017, o 08:18
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro

Re: Golf MK2 '87

Post przez P3ntium » 25 marca 2017, o 08:11

Zapowiada się ciekawie. Czekam na dalsze relacje :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: Golf MK2 '87

Post przez 8_-Misiek-_8 » 25 marca 2017, o 13:25

Auto ogólnie znane a zwłaszcza w KNS :) Ogólnie baza fajna, do ogarnięcia kilka rzeczy ( co z resztą się robi ) i będzie lalunia. Wg mnie największą robotę robi tu kolor. Polar Silber jest przezajebisty do mk2 a już tym bardziej w german/ culcie :D Czekam na powrót od blacharza i wspólną kiweczkę :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1083
Dołączył(a): 8 lipca 2010, o 11:55
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf MK2; NSU 1000C; MB
GaduGadu: 2698203

Re: Golf MK2 '87

Post przez Piter_NS » 26 marca 2017, o 00:21

własnie jakoś takie znajome mi wyglądało :)
Obrazek
Kupię części do NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz

 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 23:22

Re: Golf MK2 '87

Post przez szaman » 9 kwietnia 2017, o 09:12

jest i ta fura ;) koniecznie z nim na hamownie jestem ciekaw ile wypluje

Avatar użytkownika
 
Posty: 110
Dołączył(a): 13 listopada 2011, o 19:56
Lokalizacja: Zakliczyn k.Myślenic
Auto: Golf MK3 1.8

Re: Golf MK2 '87

Post przez maro92 » 7 maja 2017, o 17:07

Witajcie, prace nad Golfem są zaawansowane, blacharka poszła mocno do przodu, zostały odbudowane elementy mocowania baku, odbudowane prawe nadkole, progi są wyciągane i oczyszczane ze zbędnej szpachli, elementy spawane przez poprzedników są wycinane i wstawiane na nowo. Została wyciągnięta belka tylna, która przejdzie również remont.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Kolejny etap po dokończeniu podłogi to ściągniecie błotników przednich, tam rownież zostaną oczyszone kielichy. Na koniec wszystkich prac konserwacja profili zamkniętych oraz konserwacja barankiem gdy podkłady wyschną. Następnie na progi oraz pas przedni i tylny zostanie położony nowy lakier. Jestem zadowolony z efektów, najmniejsze detale i szczegóły zostają bardzo dobrze odtwarzane przez mojego blacharza, nie jest to praca robiona na szybko ;)

W kolejnym aktualu pokażę co udało mi się zakupić do wnętrza Golfa oraz grill przedni na przymiarkę.
Ostatnio edytowano 7 maja 2017, o 21:36 przez maro92, łącznie edytowano 1 raz
Stwierdzony Corradoholizm.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2285
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 09:55
Lokalizacja: Kalwaria Z.
GaduGadu: 1575204

Re: Golf MK2 '87

Post przez matash » 7 maja 2017, o 17:53

calkiem sporo tej blacharki wyszlo
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: Golf MK2 '87

Post przez 8_-Misiek-_8 » 7 maja 2017, o 20:04

Wygląda na robotę profeszynal :) Nakurwiaj to se pokiwamy po okolicy :D

 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 23:22

Re: Golf MK2 '87

Post przez szaman » 7 maja 2017, o 20:35

Czy tylko mi pokazuje zdjęcia marnej jakości?

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
 
Posty: 110
Dołączył(a): 13 listopada 2011, o 19:56
Lokalizacja: Zakliczyn k.Myślenic
Auto: Golf MK3 1.8

Re: Golf MK2 '87

Post przez maro92 » 24 maja 2017, o 21:55

Czas na mały aktual tego co udało mi się do tej pory uzbierać do elementów wnętrza, które będzie czarno brązowe:

Brązowe dywany, boczki, półka, parapety, kierownica MK1 GTI, imitacja klaksonu wykonana z żywicy, popielniczka, do której zaadaptowałem zegar od doładowania turbiny, grill przedni na 4 lampy (tymczasowo na przymiarkę) oraz klimatyczną walizkę do bagażnika.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Golf przechodzi teraz etap konserwacji podwozia

Obrazek
Stwierdzony Corradoholizm.

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości