Teraz jest 29 marca 2024, o 08:05

Seat Ibiza Cupra ABF

Avatar użytkownika
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 stycznia 2018, o 21:43
Lokalizacja: Podobin
Auto: VW Golf mk2

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez Daniv » 12 marca 2019, o 23:00

Obowiązkowo muszę to odsłuchać na żywca... ;) sezon tuż tuż...

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 marca 2017, o 08:18
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez P3ntium » 25 marca 2019, o 23:15

Dzisiaj Ibi zawitała na hamowni i pokazała całkiem przyjemny wynik po zrobieniu kompletnego wydechu. Wynik to prawie 12 kunia więcej i 5 Nm w stosunku do tego co wypluła w 2017 roku.

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 marca 2017, o 08:18
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez P3ntium » 1 października 2019, o 13:22

Siema !!! Sporo czasu się nie odzywałem w temacie a to za sprawą lekkiego kryzysu który mnie dopadł i chciałem sprzedać ibi. Na całe szczęście przeszło mi to i postanowiłem wziąć się działania i parę tematów ogarnąć i doprowadzić do auto do życia. Wszystko dzięki temu, że w końcu kupiłem dupowoza na co dzień i teraz mogę spokojnie działać.
Na sam początek za namową kumpla postanowiłem dać klimę do uruchomienia. Okazało się, że jakiś kutol wcześniej pogrzebał trochę w instalacji i postanowił wyciąć trochę kabli z wiązki przez co nie można było dojść do ładu z prądami. Po 3 tygodniach walki udało się i klima działa. Przy okazji została zdemontowana instalacja gazowa :D Kurła ile miejsca się zrobiło pod machą teraz to szok :lol: Teraz zostanie temat abs-u, chociaż jeszcze myślę nad tym. W dalszych planach jest ogarnięcie komory silnika, zrobienie z drobnymi wyciekami które się pojawiły, prawdopodobnie wpadnie gwint bo kit KW już kończy swój żywot powoli. W zimie chcę się wziąć za tapicerkę, tak żeby już ją zrobić do końca no i temat rzeka u mnie, a mianowicie fele. Zostać przy ori których mam dwa komplety, czy iść w jakieś skręcane z rantem no i może o cal większe. Ale to zostawię sobie na deser. Tyle na razie w temacie. Zostawiam kilka zdjęć z pracy nad klimą i kilka z ostatniej niedzielnej kiwki po rejonie. Pozdro&Piona !!!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 465
Dołączył(a): 17 stycznia 2011, o 00:32
Auto: Volkswagen Golf Mk3

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez Kola » 1 października 2019, o 14:25

Noi dobrze ze przeszły Ci te głupie mysli o sprzedazy ;) dobrze ze cos sie dzieje, kibicuje :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 stycznia 2018, o 21:43
Lokalizacja: Podobin
Auto: VW Golf mk2

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez Daniv » 1 października 2019, o 19:12

Jestem również tego samego zdania co Kola. Dobrze że została i są plany :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez 8_-Misiek-_8 » 1 października 2019, o 21:28

Z jednej strony szkoda że się nie sprzedała bo w planach był mk2 , z drugiej zaś spoko bo szpej dobry we chuj i masa roboty włożona ;) tak jak Ci mówiłem, cal większe koło ale może bez rantu, coś bardziej w klimat rejsingowy ale z naciungami ;) No i pasowanie na gwincie :D Działaj działaj ziomuś ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 504
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 15:19

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez kyfy » 2 października 2019, o 09:11

Nie ma się co poddawać, choć są chwile że człowiek ma ochotę spalić tą kupę złomu ;) Ale alleluja i do przodu.
Corrado

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 marca 2017, o 08:18
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez P3ntium » 4 października 2019, o 07:49

Dzięki chłopy za słowa wsparcia :D Powoli już ogarniam co nie co w temacie. A Misiek zrył mi mózg tymi felgami o cal większymi, po tym jak kupiłem drugi komplet ori felg 16" :lol: Nie ukrywam, że zacząłem się rozglądać za większymi ale ciężko coś sensownego znaleźć.

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 marca 2017, o 08:18
Lokalizacja: Wieliczka/Szczygłów
Auto: Seat Leon 1M ARL
Audi A4 Avant 1.8T Quattro

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez P3ntium » 17 marca 2020, o 11:42

Siema wszystkim !!! :D Dawno nic nie wrzucałem, bo od czasu jak naprawiłem klimę to w sumie tylko jakieś kiwki zaliczałem od czasu do czasu. Więcej auto stało niż jeździło. Zimę ibiza przestała w garażu. Teraz zacząłem coś dłubać w aucie. Jak na razie na pierwszy strzał wymieniłem olej, filtry, uszczelkę miski olejowej i został wyczyszczony smok. Oprócz tego zmieniłem chłodnicę wody, przewód wspomagania i zregenerowałem osłonę wentylatorów. Z racji tego, że pękła mi z przodu sprężyna i przeleciała przez górne mocowanie podjąłem decyzję o zmianie całej zawiechy. Wleciał używany w bardzo dobrym stanie gwint H&R Monotube na grubej ladze. Wiadomo do tego poszły wszystkie nowe poduchy na amory i komplet śrub. Muszę jeszcze raz ogarnąć klimę ponieważ rozszczelnił się przewód od kompresora do chłodnicy i trzeba go będzie zaspawać albo zrobić wstawkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post przez 8_-Misiek-_8 » 17 marca 2020, o 11:50

Progres progres progres :D Dobrze ze ją zdupcysz na ziemię, a do tego solidne podejście do roboty :D Tak trzymaj :D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość