Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 09:07

GOLFIK MKII Misiek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 16 stycznia 2018, o 22:26

Jakiś tam aktual :)
A więc zacznę od tego, że pod koniec sezonu golfik zaliczył jeszcze jeden wypad, a mianowicie Youngtimers show we Dąbrowie Górniczej.
Coś tam z neta :)

Obrazek

Obrazek

Niedługo potem poszło posezonowe mycie budy ze spodem włącznie, pucowanie środka i sen zimowy. W trakcie zimy były dwa plany do wyboru: albo targanie silnika, malowanie go + malowanie komory + clean w mniejszym lub większym stopniu, albo renowacja felgów, audio i kilka mniejszych pierdół. Wybrałem drugi plan bo z silnikiem nie chciało mi się babrać... :D A więc, w bagażniku zrobiłem nową podłogę tym razem obitą wykładziną możliwie zbliżoną do dywanu w środku. Następnie wziąłem się za audio, którego nie było wcale :) Plan był taki, aby audio było maksymalnie ukryte, tak więc wszystkie głośniki ( 6.) zamontowane zostały w oryginalnych maskownicach, a radio trafiło do schowka. Do bagażnika natomiast trafiła tuba aktywna "renomowanej" firmy VoiceCraft, która została obszyta kratą taką jak fotele + brązowa skóra na boki. Jednostka sterująca to highendowy sprzęt, którego nazwy nie umiem przeczytać i kosztowało 100,- jako nowe... Generalnie radio to chińskie gówno, ale z założenia miało zostać poddane pewnym modyfikacjom i trzeba było zminimalizować ewentualne straty. I w sumie miałem rację bo eksperyment się nie powiódł... :lol: Poza tym do wnętrza trafiła nowa deska w lepszym stanie, brązowe parapety od Pitera, nowa półka w lepszym stanie i brakujące brązowe plastiki ( rączki drzwi). Dodatkowo zamontowałem pasy bezpieczeństwa z tyłu, żeby się dało zapiąć fotelik :D Oto kilka fotek :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do felgów to aktualnie śrubki się chromują a rotory malują :D Zobaczymy co z tego wyjdzie :D Pozdro!

Avatar użytkownika
 
Posty: 528
Dołączył(a): 10 lutego 2010, o 20:07
Lokalizacja: KBC
Auto: passat b3 kombi
GaduGadu: 581141

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez danielS2 » 16 stycznia 2018, o 23:04

jednostaka sterująca to podstawa wywal to padło :twisted: jak chcesz to mam alpine wysokich lotów

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 16 stycznia 2018, o 23:05

Jeśli chodzi o radio to podstawą jest sterowanie pilotem i karta SD/ USB. Mam już na oku następcę, ale możesz podesłać konkrety na PW :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 11 czerwca 2012, o 23:52

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez Mad Max » 17 stycznia 2018, o 22:16

Michał dajesz popalić...

Avatar użytkownika
 
Posty: 1083
Dołączył(a): 8 lipca 2010, o 11:55
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf MK2; NSU 1000C; MB
GaduGadu: 2698203

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez Piter_NS » 17 stycznia 2018, o 22:49

Z radiem to można jeszcze coś podziałać a wiesz ze ja lubię rozgrywać takie niestandardowe rzeczy ;)
Obrazek
Kupię części do NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 18 stycznia 2018, o 07:28

Piotrek, gdybym Ci oddał radio na mody to pewnie finalnie możnaby nim było wysyłać ludzi na księżyc :lol:

Mad Max napisał(a):Michał dajesz popalić...


Ale że z czym? :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1083
Dołączył(a): 8 lipca 2010, o 11:55
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf MK2; NSU 1000C; MB
GaduGadu: 2698203

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez Piter_NS » 18 stycznia 2018, o 07:42

Aż tak dobry to jeszcze nie jestem ale z pewnością coś by się udało przerobić ;)

A nie popisałeś się z mocowaniem tego radia a dokładniej z brakiem jakiejś kieszeni montażowej ale to taki drobny szczegół :)
Obrazek
Kupię części do NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 18 stycznia 2018, o 09:50

Ależ Panie Piotrze to nie jest wersja finalna, za kogo Ty mnie uważasz :D Zmienię radio na docelowe to zrobię konkretną kieszeń, nie bój nic :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 1083
Dołączył(a): 8 lipca 2010, o 11:55
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf MK2; NSU 1000C; MB
GaduGadu: 2698203

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez Piter_NS » 19 stycznia 2018, o 01:04

Już się nie wypowiadam :D
Obrazek
Kupię części do NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 8 kwietnia 2018, o 14:49

Aktual na koniec zimowego dłubania:

Najważniejszy element układanki czyli fele wreszcie gotowe. Przeszły gruntowną renowację, a mianowicie - bęben/ rotor zostały oczyszczone z farby do gołego, po czym zostały pomalowane na ciemny grafit z palety toyoty/ lexusa. Do tego śrubki zostały pochromowane na nowo, a ranty zostały odświeżone. Chciałem też zrobić na cudeńko kapsle BBS, zle niestety przezroczysty plastik okazał się popękany więc postanowiłem kupić naklejane repliki i powiem szczerze że był to chyba dobry ruch bo efekt jest bardzo spoko bez żadnego nakładu pracy. Kolor felg wyszedł moim zdaniem troszkę za ciemny, ale chyba nie ma tragedii :D Z przedniej osi wywaliłem dystanse co sprawiło że bryła auta troszkę się bardziej zwarła. Coś mi do tej pory te śpasy jakoś nie do końca pasowały i myślę, że wywalenie dystansów załatwiło sprawę :)

Kolejny element układanki to audio, które również już jest skończone. Chińskie gówno zastąpiło radyjko LG, które umieściłem w schowku w gąbkowo- skórzanej kieszeni. Cały kłopot z umieszczeniem kieszeni w schowku polegał na tym, że wejście do schowka ma mniejszą średnicę niż schowek. Chcąc to zrobić bez inwazyjnie musiałem zastosować gąbkę, choć przyznam że docelowo chciałem zastosować solidniejsze rozwiązanie. Ale gąbka działa, nic się nie tłucze - jest oki :D

Na sam koniec wpadł z powrotem front na pojedynczej lampie, bo stwierdziłem, że będzie mniej żółto z przodu i ogólnie bardziej klasycznie :) To tyle, foteczki poniżej :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne projekty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości