Teraz jest 28 marca 2024, o 23:48

GOLFIK MKII Misiek

Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): 11 czerwca 2012, o 23:52

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez Mad Max » 11 października 2020, o 18:53

Świetne podsumowanie sezonu ...
Mam nadzieję że przyszły rok nie będzie aż tak ubogi !

Avatar użytkownika
 
Posty: 110
Dołączył(a): 13 listopada 2011, o 19:56
Lokalizacja: Zakliczyn k.Myślenic
Auto: Golf MK3 1.8

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez maro92 » 11 października 2020, o 20:46

Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się coś razem pojeżdzić :D
Stwierdzony Corradoholizm.

Avatar użytkownika
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 stycznia 2018, o 21:43
Lokalizacja: Podobin
Auto: VW Golf mk2

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez Daniv » 11 października 2020, o 23:53

Dobre treściwe podsumowanie ;) gofer na ten sezon był sporo odmieniony, także tym bardziej szkoda tego sezonu. Ale, następny będzie na pewno lepszy :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 19 grudnia 2020, o 17:46

Aktual!

Praktycznie zakończyłem etap pierwszy dłubania, czyli komora i front. Plan nie zakładał nie wiadomo czego, bo żeby uzyskać efekt rozpierdolu to trzeba targać silnik, malować komorę itd itd. Natomiast postanowiłem wyciągnąć co się da z komory bez malowania itd. Na pierwszy ogień poszła wiązka i przewody Air Ride. Kable i przewody Air Ride zostały pochowane w podłużnicach, a pozostałe kable idą sobie z podszybia jednym peszlem i rozchodzą się w swoje przyłącza w taki sposób, żeby były jak najmniej widoczne. Poza tym wyjebałem alarm i zew. wyłącznik prądu, bo tylko graciły... Dodatkowo odbudowałem na nowo masę i wymieniłem główny kabel rozrusznika. Następnie przyszedł czas na front. Wzmocnienie poszło w piasek, a następnie zostało polakierowane w kolor budy. Nowy lakier dostała także listwa pod grillem. Poza tym wpadł nowy pas przedni (blacha pod zderzakiem), bo mój był zwyczajnie zjebany pogięty itd... Później wjechały nowiutkie lapmy Hella i nowe kierunki Depo. Później pomyślałem, że dobrze by było zrobić coś z akumulatorem. Tak więc cały aku poszedł w czarną strukturę, a na wierzch trafiła miedziana osłona z wybitymi parametrami akumulatora :D Wszystko co się dało poszło w złoty ocynk (śrubki, mocowania itd), poza tym tu i tam jakieś zaprawki i pucowanie ;) Na koniec wpadł normalny mały klakson, bo fujara zajmowała za dużo miejsca, oraz wyleciała "rura" dolotu. Efekt końcowy mnie osobiście zadowala, najbardziej cieszy mnie fakt, że po grzebaniu w kablach Golfik odpalił i nie stanął w ogniu... :D Narazie tyle, niebawem dalsze prace :D Pozdro!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 504
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 15:19

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez kyfy » 21 grudnia 2020, o 08:51

Wygląda zajebiście :!:
Corrado

Avatar użytkownika
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 stycznia 2018, o 21:43
Lokalizacja: Podobin
Auto: VW Golf mk2

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez Daniv » 21 grudnia 2020, o 08:59

Profi robota ;) komora mega estetycznie się prezentuje :) front z nowymi lampami i kierunkami nabierze świeżości :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 110
Dołączył(a): 13 listopada 2011, o 19:56
Lokalizacja: Zakliczyn k.Myślenic
Auto: Golf MK3 1.8

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez maro92 » 23 grudnia 2020, o 23:21

Dobrze, że pomalowałeś pas przedni w kolor. Dużo lepiej w kolorze budy niż czarny. Podoba mi się brak rak rury dolotowej, dałeś filtr sportowy?
Stwierdzony Corradoholizm.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 24 grudnia 2020, o 22:21

Dzięki chopy za miłe słowo, co do filtra to jeszcze nie założyłem "sportowego" ale chyba tak zrobię ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 27 grudnia 2020, o 00:24

W ramach świątecznego luzu i testów kamerki skleiłem na szybko króciutki filmik z dupy :D


Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: GOLFIK MKII Misiek

Post przez 8_-Misiek-_8 » 16 stycznia 2021, o 16:01

Lecimy dalej z robotą!

Tym razem na stół operacyjny trafiły BBS-y. O ile złoty kolor sam w sobie bardzo mi się podobał o tyle optycznie trochę pomniejszał całe koło co trochę psuło efekt. Z resztą każdy inny niż srebrny kolor spowodowałby podobny efekt. Zapadła więc decyzja ( po konsultacji głównie z DanielemS2 ;) ) o zmianie koloru na srebrny - możliwie zbliżony do oryginału. Operacja była o tyle prostsza, że rotor jest od zewnątrz, przez co nie trzeba było się dupcyć z rozklejaniem i sklejaniem na nowo kół, czego osobiście nienawidzę... :D DanielS2 spoko ziomek, pożyczył dziewiczego BBS-a w ori lakierze dzięki czemu było z czego dobrać lakier :D Efekt jaki udało się uzyskać mnie osobiście bardzo zadowala :) Dodatkowo przednie adaptery trafiły do tokarza na stoczenie o 4,5 mm. Było to możliwe dzięki zmianie poduszek Air Ride z przodu z 3 bałwankowych na 2 bałwankowe :) Dzięki temu zabiegowi sylwetka się trochę bardziej zwarła ;) Na koniec na tył wpadły z powrotem jarmarki :D Bardziej spostrzegawczy zauważą także brak oklejki i tylnej blendy, które wyleciały zaraz po sezonie i w 2021 już nie wrócą :D Tyle ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne projekty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości